چهارشنبه , آبان ۱ ۱۳۹۸
معماری
خانه / فرهنگ و هنر / تلویزیون / معرفی ویژه برنامه های شبکه 3 در ماه رمضان 96 + جزئیات

معرفی ویژه برنامه های شبکه 3 در ماه رمضان 96 + جزئیات

معرفی ویژه برنامه های شبکه 3 در ماه رمضان 96 + جزئیات

معرفی ویژه برنامه های شبکه 3 در ماه رمضان 96 + جزئیات , برنامه های شبکه 3 در ماه رمضان 96 , برنامه های شبکه سه در رمضان 96 , رمضان 96 شبکه سه

ویژه برنامه های شبکه 3 در ماه رمضان 96

به گزارش سایت دریایی ها : شبکه سه سیما به مناسبت ماه مبارک رمضان 96 ویژه برنامه های متنوعی از جمله مخاطب خاص، ماه عسل، ماه سپید، سمت خدا، ساحل آرامش، ترتیل خوانی قرآن کریم، نجوای سحر، طرح بزرگ قرآنی 1451، زلال احکام و … پخش می شود.

*** «مخاطب خاص» با اجرای رسالت بوذری و حضور کارشناسانی چون حجج اسلام دکتر رفیعی ، فرحزاد و سید مهدی میر باقری با موضوع “تربیت دینی در پرتو خانواده رمضانی”، پنجشنبه های ماه مبارک از ساعت 22:30 از کربلای معلی، به صورت زنده و مستقیم روانه آنتن  شبکه سه سیما خواهد شد .

*** «برنامه ماه عسل 96» از جمعه 5 خرداد ماه 96 هر شب حوالی ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می شود.

*** «ماه سپید» عنوان جنگی شبانه است که با حضور هنرمندان و ورزشکاران و تهییج مردم در امر خداپسندانه کمک به،مستمندان و ایتام تهیه شده است. این برنامه هر شب از ساعت 22:15 روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد .

*** «سمت خدا» کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی سید عبدالمجید رکنی است. برنامه «سمت خدا» در ماه مبارک رمضان به طور ویژه به آموزش و ترویج احکام خواهد پرداخت. این برنامه با اجرای نجم الدین شریعتی هر روز بجز جمعه ها از ساعت 13:30 روانه آنتن خواهد شد. در این ایام شنبه ها و یکشنبه ها حجج اسلام قرائتی و عابدینی به بیان نکاتی از قرآن کریم خواهند پرداخت. دوشنبه ها  حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد به بیان مسائل و احکام وسواس فکری و عملی می پرداز ند. حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی علاوه بر روزهای سه شنبه، در روزهای پنجشنبه نیز به منظور بیان احکام و آشنایی و انس عموم مخاطبان در برنامه حضور خواهند یافت. چهارشنبه ها حجت الاسلام ماندگاری نیز پاسخگوی پرسش های بینندگان برنامه خواهند بود.

*** مجموعه برنامه «ساحل آرامش» در ۶۰ قسمت ۱۰ دقیقه ای در گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه    تولید شده است . این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی نوری تاجر، برنامه ای است مستند ترکیبی که به فلسفه دعا و مناجات می پردازد .

در این برنامه  مباحثی چون: دعا چیست، شکل گیری هر دعا، فرازهای اصلی هر دعا، دعا از دیدگاه فقهی اسلام و شیعیان ، تاثیر هر دعا، چگونگی قبولی دعا، زمان مناسب برای خواندن دعا و دعاهای معثوره و…  مطرح و پاسخ داده می شود . این برنامه هر روز قبل از اذان ظهر پخش می شود .

فاز اول مجموعه برنامه «ساحل آرامش» با شروع ماه مبارک رمضان بر روی انتن شبکه سه قرار می گیرد و بعد از ماه مبارک به پخش خود ادامه می دهد.

عوامل تولید عبارتند از:  طراح: مهدی نوری تاجر، کارشناس برنامه: استاد رضا بکایی، نویسندگان : فرح فرازنده پور، مجید رسولی و احمد شاه حسینی ،گرافیست: ندا کیایی، محسن روشن، گوینده : مرحوم مهران دوستی ، تصویر برداران : منوچهر کولی وند و حسن باقری، دستیار تهیه: فربد نوری تاجر و تدوین : محمد جواد اشنا، علی مهاجر

*** در بخش تلاوت قران، مخاطبان برنامه هر هفته میهمان یکی از مشاهد مشرفه و مکان های مقدس خواهند بود. هفته اول تلاوت های قرآن کریم برنامه از مشهد مقدس، هفته دوم از کربلای معلی، هفته سوم از حرم امیرالمومنین علی علیه السلام و هفته پایانی از مسجد مقدس جمکران پخش خواهد شد.
*** ترتیل خوانی قرآن کریم نیز به تهیه کنندگی سید مصعب لواسانی در 30 برنامه 75دقیقه ای به صورت زنده و از ساعت 14:45 با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی به عنوان کارشناس از این شبکه پخش می شود. این برنامه جزخوانی دسته جمعی قرآن مجید را از حرم حضرت معصومه (س) پوشش می دهد.

*** «نجوای سحر» از بخش های دیگر ویژه برنامه سحر است که شامل آیه های نور، مناجات رمضان، شعر آیینی، کلام علما، دعای سحر ماه رمضان، دعای بزرگان، دعای ابوحمزه ثمالی و … همزمان با برپایی نمایشگاه قران کریم، ارتباط با نمایشگاه هر روز در 10 قسمت 15 دقیقه ای از ساعت 18:45 روانه آنتن می شود .

*** «طرح بزرگ قرآنی 1451» در ماه مبارک رمضان با رویکردی جدید و با محوریت سوره‌های ملک و واقعه به روخوانی، روانخوانی،  مفاهیم، تفسیر و موضوعات کاربردی اجتماعی، از شنبه 6 خرداد هر روز از ساعت 9:30 بامداد پخش  خواهد شد.

*** «زلال احکام» ویژه ماه مبارک رمضان در 30  قسمت 10 دقیقه ای کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی محمدرضا عطارد است. این برنامه با حضور حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده به سوالات مردم و مخاطبان، پاسخ می دهد. این برنامه از اول تا پایان ماه مبارک رمضان قبل از اذان ظهر روانه آنتن شبکه سه خواهد شد .

*** مجموعه مستند «یک کار قشنگ» به تهیه کنندگی هادی پورحامدی با هدف تبیین و ساده سازی مفاهیم دینی و تغییر در نگرش مخاطبان نسبت به عمل صالح، شیوه زیست مومنانه افرادی که تجربه های واقعی از زندگی دارند را به تصویر می کشد. این برنامه در گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما در 30 قسمت 20 دقیقه ای تهیه شده است . کارگردان این برنامه را حامد پورحامدی برعهده دارد . این برنامه هر روز از ساعت 17 روانه آنتن خواهد شد .

*** «سفره های آسمانی» در 30 قسمت 15 دقیقه ای مجموعه مستندی به تهیه کنندگی رهبر قنبری است  که در خصوص غذاهای آئینی است که میان اقوام ایرانی مرسوم می باشد . ضمنا در این مجموعه به شیوه های تهیه این گونه غذاها می پردازد. پوشش،گویش، آداب، رسوم، کار و جغرافیای اقوام ایرانی نیز مد نظر می باشد. این برنامه، هرروز ساعت 18 روانه آنتن شبکه سه می شود .

*** «مناجات صحیفه سجادیه» با نوای حاج میثم مطیعی و حاج مهدی رسولی در ۳۰ قسمت ۱۰ دقیقه ای  که به صورت موشن گرافیک تهیه شده است در ویژه سحر پخش می شود .

*** پخش سخنرانی های مذهبی حجج اسلام حمید میر باقری، مهدی میر باقری، پناهیان، صدیقی، عالی  و ..  در 30 قسمت 35 دقیقه ای به تهیه کنندگی هادی آشتیانی  هر روز از 6:15   بامداد  روی آنتن می رود.

همچنین سخنرانی حجت الاسلام  والمسلمین دکتر رفیعی در 30 قسمت 35 دقیقه ای  هر روز از ساعت 12 به تفسیر قرآن با رویکرد جوانان به تهیه کنندگی هادی حجتی پخش می شود.

*** برنامه «ادب حضور» که به معرفی هیئت فاطمیون گنبد کاووس و فعالیت های فرهنگی اجتماعی این هیئت در آن منطقه می پردازد، در ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع) در قالب یک  برنامه ۳۰ دقیقه ای پخش می شود.

*** معرفی هیئات کریم اهل بیت روضه الزهرای اهواز، فاطمیون بندر امام خمینی ره و رهپویان وصال شیراز  در  5 قسمت 30 دقیقه ای در شب های قدر پخش می شود که  شامل معرفی عوامل، اهداف هیئات و همچنین فعالیت های فرهنگی ـ اجتماعی آنان می باشد.

*** همچنین در ایام و لیالی قدر و شهادت امیر مومنان علی علیه السلام عزاداری هیئت ثارالله زنجان با مداحی حاج مهدی رسولی در 5  قسمت  ۱۵ دقیقه ای تولید و پخش خواهد شد.

*** «سرتون سلامت» کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی علی زاهدی است که در 60 قسمت 5 دقیقه ای در خصوص طب سنتی و کارکرد آن در ایام ماه مبارک رمضان از زبان کارشناسان بیان می شود .

*** مسابقه «جدول» به تهیه کنندگی فرهاد ابتدایی نیز  هر روز از ساعت 17:30 با طرح سوالات مناسبتی به پیشواز ماه مبارک رمضان خواهد رفت .

*** ویژه برنامه شب های قدر به تهیه کنندگی مجید خواجه نژاد در 3 قسمت 70 دقیقه ای که شامل قرائت دعای جوشن کبیر، شب های قدر از حرم حضرت معصومه (س)، مهدیه تهران  و… ، همچنین با حضور حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین انصاریان از حسینیه همدانی ها و بجا آوردن مراسم احیا برای شب های نوزدهم ، بیست یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضان ( شب های قدر) به صورت زنده از ساعت 23:30   پوشش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس