جمعه , مهر ۲۷ ۱۳۹۷
معماری
خانه / فرهنگ و هنر / تلویزیون / ویژه برنامه های شبکه مستند در نوروز 96 + ساعت پخش

ویژه برنامه های شبکه مستند در نوروز 96 + ساعت پخش

ویژه برنامه های شبکه مستند در نوروز 96 + ساعت پخش

ویژه برنامه های شبکه مستند در نوروز 96 , برنامه های نوروز 96 شبکه مستند , ساعت پخش برنامه های شبکه مستند در نوروز 96

ویژه برنامه های شبکه مستند در نوروز 96 + ساعت پخش

شبکه مستند سیما برای نوروز 96 برنامه ها و مستندهای زیبا و جذابی رو تدراک دیده است.

جدول پخش شبکه مستند از 28 اسفند ماه نوروزی و پخش ویژه برنامه های این ایام آغاز می شود.

ویژه برنامه های شبکه مستند در نوروز 96 + ساعت پخش

در ساعت 14 تا 15 هر روز، مستندهای منتخب حیات وحش از جمله «زندگی پستانداران»، «ماهیان راه رونده تنگه لمبه»، «حیات وحش فرانسه»، «امپراطوری جنگل»، «جغد سفید برفی»، «مرغان شهدخوار»، «قصر طبیعت» و «باما و گوریل های گمشده» پخش می شوند که در طول سال محبوب تر بوده اند.

ساعت 15 تا 16 به پخش منتخب مستندهای تک قسمتی شبکه که در سال 95 روی آنتن رفته اند، اختصاص دارد. این آثار عمدتا پرتره شخصیت های تلویزیونی و مستندهای برتر شبکه هستند و از جمله آنها می توان به «عمو اوغلی»، «عاشقانه آروم»، «آقا جلال و مستر رابرت»، «جویندگان»، «زاده مهر»، «رو به فردا»، «مرد لبخند»، «صندوقچه خاطرات»، «حریم سبز»، «ماریا»، «عمو قناد»، «بار دیگر مردی که دوستش می داشتیم»، «راننده و روباه»، «سپیدار» و «انسان و طبیعت» اشاره کرد.

در باکس ساعت 16 تا 17 دو مجموعه مستند 6 قسمتی «پرواز» با موضوع انواع ورزش ها، بازی های جذاب و هیجان انگیز و ماجراجویانه مانند رافتینگ، بانجی جامپینگ و پاراگلدایدر، مجموعه 5 قسمتی «سفرنامه زاگرس»،مستند 4 قسمتی «سفر به سرزمین پدر بزرگ» و مستند «هبوط» روی آنتن می رود.

جدول پخش شبکه مستند در ساعت 17 تا 19 با عنوان «سینما مستند» به پخش فیلمهای سینمایی مستند اختصاص دارد. در این باکس آثاری چون «آلفرد هیچکاک»، «مسابقه انقراض»، «مردم مرغی»، «زندگی انیمیشنی»، «ظهور زلاتان»، «سیزدهم»، «شکارچیان عقاب»، «در دل آتشفشان»، «دی پالما»، «آتش در دریا»، «جل الخالق»، «بازی عاج و تخت»، «من بولت هستم»، «شکر»، «مرثیه ای برای رویای آمریکایی» و «زنی به نام بلفاست» پخش خواهد شد.

ساعت پخش برنامه های شبکه مستند در نوروز 96

در جدول پخش ساعت 19 تا 19:30 مجموعه چهار قسمتی «ماندنی ها» با معرفی کلسیونهای خاص و مجموعه 13 قسمتی «کارون شریان تمدن» روی آنتن می رود.

برای ساعت 20 تا 21 شبهای نوروزی از سه شنبه 1 فروردین مجموعه جدید و پرطرفدار «سفر بزرگ» از شبکه مستند روی آنتن خواهد رفت. این مجموعه یکی از جذاب ترین و پربیننده ترین مستند های برتر دنیا با موضوع معرفی، آزمایش و مقایسه انواع مختلف خودرو است.
در جدول پخش شبکه در ساعت 21 تا 21:30 قسمتهای جدید مجموعه «ایران» ساخته حمید مجتهدی روی آنتن خواهد رفت.

ساعت 21:30 تا 22:30 به پخش مستندهای بلندی که تولید جدید شبکه یا تأمینی هستند، اختصاص دارد و تعدادی از مستندهای جذاب در این ایام برای اولین بار رونمایی می شوند.

از جمله این آثار می توان از «تب تن» به کارگردانی محسن غلامزاده، «یک روز آبی» ساخته سلیمان خادمی، «بی بازگشت» به کارگردانی مرجان ریاحی، مستند تحسین شده «آتلان» به کارگردانی معین کریم الدینی، «آقای هرتز» ساخته صادق داوری فر، «قزل شیر» به کارگردانی جمشید مجددی، «دامن شاهیجان» ساخته سلیمان خادمی، «کمی آن سوتر» به کارگردانی شکرگذار ناوی، «تکاب سرزمین سیاحت» ساخته سیدرضا رضویان، «قبیله آل نفت» از حبیب علوانی، «جادوی سینما» ساخته محمدباقر سلمانی ، «دوران افشاریه» به کارگردانی ابوالفضل توکلی، «تشریفات خصوصی» ساخته سجاد ایمانی، «امپراطوری سنجابها» از فرشاد افشین پور، «عروس بوکان» ساخته فتح الله امیری و «باغ های ایرانی» به کارگردانی هادی آفریده نام برد.

«ثمرقند» تولید جدید شبکه مستند هر شب ساعت 22:30 پخش می شود. این مجموعه مستند در 16 قسمت به معرفی شیرینی های معروف شهرهای مختلف ایران و مراحل تهیه آن ها می پردازد.

ساعت 23 تا 24 هر شب مربوط به پخش مستندهای حیات وحش جدید است که صحنه های بسیار دیدنی ، جذاب و کمتر دیده شده حیات وحش در قالب این آثار روی آنتن می رود. «مادینه های وحشی استرالیا»، «شیرهای سرگردان هند»، «نهنگ کوهان دار»، «دنیای حیوانات موذی»، «ریشه های رمز آلود پرندگان مهاجر»، «دریاها و اقیانوس ها»، «داستانهای یک جنگل»، «فک»، «روباه»، «غول های کوچک»، «میمون برفی» از جمله این آثار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس