چهارشنبه , آبان ۱ ۱۳۹۸
معماری
خانه / فرهنگ و هنر / تلویزیون / ویژه برنامه های شبکه دو در ماه رمضان 96 + جزئیات

ویژه برنامه های شبکه دو در ماه رمضان 96 + جزئیات

ویژه برنامه های شبکه دو در ماه رمضان 96 + جزئیات

ویژه برنامه های شبکه دو در ماه رمضان 96 , برنامه های شبکه 2 در رمضان 96 , برنامه های شبکه دو در ماه رمضان 96 , رمضان 96 شبکه دو

ویژه برنامه های شبکه دو در ماه رمضان 96

به گزارش سایت دریایی ها : شبکه دو سیما به مناسبت ماه مبارک رمضان 96 ویژه برنامه های متنوعی از جمله ماه تمام، بهترین شکل ممکن، ترتیل خوانی قرآن کریم، چهل کیمیا، از لاک جیغ تا خدا، فیتیله، محله گل و بلبل، کام شیرین و … پخش می کند.

*** جُنگ شبانگاهی «ماه تمام» کاری از گروه خانواده و به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی که شنبه تا پنجشنبه حوالی ساعت 23:30 به صورت زنده روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.

این برنامه ترکیبی در کنار ایجاد فضایی معنوی تلاش می کند تا حالی خوب را به مخاطبان خود هدیه کند. «ماه تمام» با اجرای عبدالله روا شب های ماه مبارک رمضان از پارک ارم روانه آنتن می شود. بخش ویژه ایرانگردی با عنوان «همسفر»،گفت و گو با مهمانان، هنرمندان محبوب و کارشناسان مختلف، گزارش مردمی به نام «این مردم نازنین» و … از جمله بخش های این برنامه است.

همچنین «ماه تمام» علاوه بر میزبانی هنرمندان، بازیگران و خوانندگان مختلف در بخش «جاودانه ها» به تجلیل از چهره های ماندگار در حوزه های گوناگون می پردازد.

*** شبکه دو سیما برنامه زنده «بهترین شکل ممکن» را در ایام ماه مبارک روانه آنتن می کند. این برنامه به معرفی مردان و زنان آینده ساز از طریق توجه به نقش پدر و مادر در تربیت فرزندان موفق و موثر به ویژه در عرصه اولویت های علمی و اقتصادی کشور می پردازد.

«بهترین شکل ممکن » شامل بخش های متنوعی چون گزارش، گفت و گو، پخش ویدئو و عکس های ارسالی و … است.

این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی محمد سلوکی و اجرای مژده لواسانی  که شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.

*** جزخوانی قرآن کریم از یزد هر روز ساعت 6 صبح و ترتیل خوانی قرآن نوجوانان از قم هر روز ساعت 11 در جدول پخش برنامه های شبکه دو قرار دارد.

*** برنامه «چهل کیمیا» تلاش می کند تا در چهل قسمت، زندگی چهل شخصیت و عالم و متفکر اسلامی در حوزه های فقه، عرفان و … را برای بینندگان شبکه دو سیما به تصویر کشد.

این برنامه با ساختاری مستند دارای دو بخش است که شامل گفت و گو و بازسازی صحنه هایی از زندگی علما و عرفای صاحب نام در مقاطع گوناگون از کودکی تا تحصیل، زعامت، تدریس و … می شود. آیت الله العظمی بروجردی، آیت الله میرزا هاشم آملی، آیت الله انصاری همدانی، آیت الله کشمیری و … از جمله بزرگانی هستند که زندگی شان در این مستند روایت می شود.

«چهل کیمیا» کاری است از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی حجت عیدی و محمد کریمی دونا که در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 14:30 روانه آنتن می شود.

*** مستند «از لاک جیغ تا خدا » که قسمت های گذشته آن مورد تحسین و استقبال گسترده مخاطبان خاص و عام قرار گرفته بود در فصل جدید خود  هر روز ساعت 18:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.

این برنامه کاری است از گروه خانواده به تهیه کنندگی هاشم تفکری بافقی و با محوریت تکریم حجاب و بانوان محجبه که همراه با روایت هایی از بانوانی که به تازگی موفق به بهره مندی از پوشش چادر شده اند، روایت می شود. الگوسازی برای جامعه دختران و زنان کشور و نیز ارائه حجاب برتر از اهداف این برنامه است.

*** گروه کودک و نوجوان با دو مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل» و «فیتیله» در ماه مبارک رمضان همراه مخاطبان این شبکه خواهد بود.

«فیتیله» با رویکردی آموزشی، تربیتی، تفریحی و سرگرم کننده با حضور عموهای فیتیله ای و به تهیه کنندگی علیرضا آقایی و کارگردانى محمد مسلمى از رمضان 96 در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار می گیرد. این مجموعه نمایشی از شنبه تا سه شنبه ساعت 19 پخش خواهد شد.

همچنین «محله گل و بلبل» به تهیه کنندگی مسلم آقاجانزاده، اجرای داریوش فرضایی و کارگردانى احمد درویش علیپور از سه شنبه تا جمعه ساعت 19 روانه آنتن خواهد شد.

*** همچنین برنامه های «کام شیرین» و «عصر خانواده» با توجه به قرار گرفتن در ماه مهمانی خدا با تدارک بخش هایی متناسب با این ایام روانه خواهند شد و انعکاس نمایشگاه قرآن کریم به صورت زنده حوالی ساعت 20 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

*** سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان در حسینیه همدانی ها به تهیه کنندگی سعید پورفرج، کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی که ساعت 13:30 در روزهای ماه مبارک رمضان برای پخش در نظر گرفته شده است.

*** همچنین طرح قرآنی 1450 تحت عنوان برنامه «ترنم باران» به تهیه کنندگی محمد تربتی با محوریت سوره ملک هر روز ساعت 12:50 نیز برای مومنان روزه دار در نظر گرفته شده است.

*** رمضان ستایان و شعرای فارسی زبان که از گذشته تا امروز پیرامون ماه مبارک رمضان به سرودن اشعار و قطعات ادبی پرداخته اند در برنامه «این شرحِ شرحه شرحه» با اجرای مرتضی امیری اسفندقه معرفی و بررسی می شوند.

این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی سعید پورفرج که هر شب ساعت 23:15 از شبکه دو سیما پخش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس