جمعه , آذر ۲۳ ۱۳۹۷
معماری
خانه / فرهنگ و هنر / تلویزیون / معرفی برنامه های شبکه آموزش در نوروز 96 + جزئیات

معرفی برنامه های شبکه آموزش در نوروز 96 + جزئیات

معرفی برنامه های شبکه آموزش در نوروز 96 + جزئیات

برنامه های نوروز 96 شبکه آموزش , جدول پخش برنامه های شبکه آموزش در نوروز 96 , برنامه های شبکه آموزش در نوروز 96

برنامه های شبکه آموزش در نوروز 96

شبکه آموزش سیما به مناسبت آغاز سال نو و عید نوروز با دستی پر به استقبال نوروز 96 می رود. بر این اساس شبکه افق ویژه برنامه های دکتر سلام، عدالتخانه، قند پهلو، کاروانسرا، همیشه خونه، طرح، رنگ، نقاشی و … را برای ایام نوروز تدارک دیده است.

برنامه دکتر سلام از دیگر ویژه برنامه های ایام نوروز است که با هدف آموزش و آگاهی نحوه رفتار و شناسایی و پیشگیری از بیماری ها به موضوعات متناسب با این ایام از جمله تغذیه در نوروز، طب سفر، آموزش کمک های اولیه در سفر، محیط زیست، سلامت اجتماعی و روانی در سفر، ورزش و حرکات اصلاحی در سفر، کنترل بیماری ها در سفر و سلامت سالمندان و کودکان در نوروز می پردازد.

دکتر سلام به تهیه کنندگی المان مرقوب نیا در همه زمینه های پزشکی و باورهای غلط پزشکی و سایر مسائل اطلاع رسانی می کند.

از دیگر برنامه هایی که در ایام نوروز میهمان خانه های ایرانی است برنامه عدالتخانه خواهد بود.

در برنامه عدالتخانه به تهیه کنندگی سید اشرف طباطبایی تلاش خواهد شد با طراحی و تولید مضامین متنوع اجتماعی در بسته‌های تصویری- تلویزیون، با برخورداری از ادبیات و ارزش های نمایشی، گوشه‌های پنهان قوانین جاری کشور را به آگاهی مخاطبان برسانیم.

در هر قسمت از این مجموعه سرگذشت یکی از پرونده‌های موجود در تعزیرات حکومتی کشور، یا دادگستری بازسازی می‌شود.

برنامه های شبکه آموزش در نوروز 96

شبکه آموزش سیما در نوروز 96 با مسابقه قند پهلو لحظات مفرحی برای مخاطبانش فراهم می کند.

نوروز امسال هشتمین فصل برنامه قندپهلو در 16 قسمت با حضور شاعران و طنزپردازانی از سراسر کشور، تقدیم علاقه‌مندان شعر طنز می‌شود. تهیه‌کنندگی این برنامه را امیر قمیشی برعهده دارد،رضا رفیع آن را اجرا می‌کند و ناصر فیض و شهرام شکیبا به‌عنوان داور در برنامه حضور دارند.

برنامه همیشه خونه به تهیه کنندگی مجید صحاف در ایام نوروز با موضوعاتی همچون اصول و آموزش رفتارهای مناسب به هنگام سفر برای حفظ محیط زیست، هفت سین، آداب و دانستنی های آن، شعرخوانی ویژه ایام نوروز، تغذیه سالم در ایام نوروز، نکات ایمنی منزل به هنگام سفر، معرفی نرم افزارهای مناسب سفر، پخش گزارش از اماکن تاریخی و تفریحی کشور، معرفی کتاب های مناسب برای مطالعه در ایام نوروز و … همراه مخاطبان شبکه آموزش است.

این برنامه در قالب انیمیشن، مستند گزارشی، میان برنامه، گفت و گو و مصاحبه با دکوری مناسب ایام نوروز، تقدیم مخاطبان می شود. زمان پخش  این برنامه در ایام نوروزاز ساعت 21 به ساعت  10 صبح تغییر یافته است.

برنامه من می توانم با رویکرد مهارت، دانش و شناخت حرف موجود به منظور آشنایی جوانان با مشاغل مختلف و به منظور کسب امنیت مالی از طریق کار کردن تولید شده است که در ایام نوروز از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد.

در این برنامه اینکه یک شغل چقدر زمان برای یادگیری نیاز دارد و مقدار درآمد و مکان های یادگیری آن کجاست در قالب اینفوگرافی های کوتاه آموزش داده می شود.

برنامه طرح، رنگ، نقاشی به تهیه کنندگی حمید رضا علیزاده و اجرای مهیار مجیب  و همچنین آموزش فرانک امیری که مدرس بین المللی دانشگاه و صاحب تالیفات بسیاری در حوزه تصویرسازی و نقاشی کودکان است، بر مبنای آموزش روانشناسی و کار جمعی به کودکان کمک می کند تا ایده های خلاقانه خود را که در ذهنشان ایجاد می شود بدون دخالت بزرگ ترها اجرا کنند.

موضوع های اصلی برنامه طرح، رنگ، نقاشی خلاقیت، کار تیمی و مشارکت جمعی و همچنین متکی نبودن به ابزار خاص است که در ایام نوروز باهدف بررسی موضوعات تربیتی، صله رحم و شکرگزاری از نعمت های خداوندی، پخش می شود.

در ایام نوروز عروسک های جدیدی به برنامه اضافه می شوند تا فضای شادتری در این ایام برای کودکان ایجاد شود.

برنامه های شبکه آموزش در نوروز 96

برنامه کاروانسرا در 13 قسمت 40 دقیقه ای به تهیه کنندگی سیاوش صفاریان پور از دیگر ویژه برنامه های نوروزی شبکه آموزش است.  این برنامه با الهام از مهم ترین سفرنامه هایی ساخته شده که در ایران نوشته شده اند، یا چهره های مهم ایران درطول سفرهای شان نگاشته اند؛ سفرنامه هایی از ناصرخسرو گرفته تا مارکوپولو.

در این برنامه گفت و گو محور، شاهد یک مهمانی عیدانه ای هستیم که در آن گروهی با تخصص های متفاوت هر شب به یک سفر می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس