سه شنبه , مرداد ۲۹ ۱۳۹۸
معماری
خانه / سبک زندگی / آموزش های مفید / آموزش و طرز تهیه سبزه عدس عید نوروز 97 + عکس

آموزش و طرز تهیه سبزه عدس عید نوروز 97 + عکس

آموزش و طرز تهیه سبزه عدس عید نوروز 97 + عکس

طرز تهیه سبزه عدس عید نوروز 97 , آموزش سبزه عدس برای هفت سین , سبزه عدس چند روز سبز میشه , نحوه کاشت سبزه عدس , عکس سبزه عدس , سبزه عدس

طرز تهیه سبزه عدس عید

به گزارش سایت دریایی ها : همانطور که به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم تکاپو و جنب و جوش مردم برای خانه تکانی و خرید لوازم سفره هفت سین بیشتر می شود.

در این بین برخی خانواده ها هستند که تمایل دارند خودشان سبزه عید نوروز را تهیه کنند. پس اگر شما نیز جزو آن دسته هستید با ما در ادامه این آموزش همراه باشید.

نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید اینکه بذرها باید تازه و سالم باشند. اگر آن ها را چندین سال در محیط خانه نگهداری کردید دیگر قدرت و قوه رشد خود را از دست داده اند و دیگر نمی توانند سبز شوند.

طرز تهیه سبزه عدس

حدوداً 15 تا 18 روز قبل از عید داخل کاسه مقداری عدس ریخته و با آب پر میکنیم و می گذاریم چند روز در دمای اتاق بماند.

عدس معمولا آب را به خود جذب می کند. گاهی‌ کنترل می کنیم و اگر آب عدس کشیده شده بود باز هم به آن آب اضافه می‌کنیم و می گذارم تا عدس‌ها جوانه بزنند(گندم یا عدس داخل آب جوانه نمیزند)

فقط باید کاملا خیس بخورند. وقتی عدس های خیس خورده را لای دستمال نم دار منتقل کنیم شروع به جوانه زدن می کنند.) بهتر هست که آب عدس را هر روز عوض کنیم چون ترشیده و کف می کند.

بعد از آن که عدس‌هایتان کمی‌ جوانه زدند آن ها را آبکش کرده و در ظرفهای مورد نظر ریخته و روی آن ها را با دستمال حوله ی پوشانده و روی آنها آب بپاشید و کنار پنجره جای که نه سرد و نه زیاد گرم هست می گذاریم تا رشد کنند.

توجه داشته باشید هر روز باید عدس‌ها را خیس کرده و آب اضافه آنها را بیرون ریخت. و حتما دستمال رویی را مرطوب نگهدارید،هیچ وقت عدس‌هایتان را به صورت لایه نازک در ظرفتان نریزید. بهتر هست که کمی‌ به صورت گنبدی شکل در آورید.

بعد از آن که جوانه ها مقداری رشد کرده و کمی‌ سبزشد می توانید،دستمال روی آنها را برداشته و به آب دادن عدس‌ها ادامه دهید ومطمئن باشین که نور طبیعی به آنها بخورد و حتما ظرفتان را گاهی‌ بچرخانید تا سبزه‌ها به صورت کج به طرف نور رشد نکنند.

توصیه های کلی برای تهیه سبزه هفت سین

1- اگر در محیط گرم و خشک زندگی می‌کنید تا مرحله ای که جوانه‌ها هنوز به یک سانت نرسیده‌اند از پارچه مرطوب استفاده کنید.
2- استفاده از ظروف سفالی و چینی نتیجه بهتری خواهد داشت تا ظروف پلاستیکی.
3- آبی که در طی مراحل کشت سبزه عید استفاده می‌کنید آب ولرم باشد.
4- هر قدر قطر بستر کمتر باشد عمر سبزه بیشتر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس